Heder6 1

Header6 0


 1 Min

УМАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

Факультет початкової освіти

 

 

Лауреат та володар Гран-прі

Всеукраїнських та Міжнародних

конкурсів та фестивалів театрального мистецтва

 

 

СТУДЕНТСЬКИЙ

НАРОДНИЙ ТЕАТР ДРАМИ І КОМЕДІЇ

 

 

Художній керівник, режисер-постановник та сценарист –

заслужений працівник культури України Алексеєва Наталія Дмитрівна

 

    00 Min 

  

Рік заснування театру – 2000 р.

 

Присвоєння звання «Народний» – 2004 р.

 

17 Min

8 

4 Min

Творча характеристика колективу:

Студентський народний театр драми і комедії створений у 2000 році.

У 2004 р. присвоєно почесне звання «Народний».

Засновник театру, художній керівник, режисер-постановник та сценарист – Заслужений працівник культури  України Алексеєва Наталія Дмитрівна.

Основу репертуару становлять вистави українських класиків, а для маленьких глядачів актори демонструють казкові постановки.

 

Репертуар:

Вистави:

 • «Кайдашева сім’я» І. Нечуй-Левицький;
 • «За двома зайцями» М. Старицький;
 • «Наймичка» Т. Шевченко;
 • «Катерина» Т. Шевченко;
 • «Назар Стодоля» Т. Шеченко;
 • «Ніч перед Різдвом» М. Гоголь;
 • «Марія» Улас Самчук;
 • «Сватання на Гончарівці» М. Старицький;
 • «Наймичка» І. Карпенко-Карий;
 • «Наталка-Полтавка» І. Котляревський;
 • «Безталанна» І. Карпенко-Карий;
 • «Останній гречкосій» О.Огородник;
 • «По-модньому» М. Старицький.

Уривки з вистав:

 • «Украдене щастя» І.Франко;
 • «Сто тисяч» І. Карпенко-Карий;
 • «Фараони» О.Коломієць.

Казки:

 • «Попелюшка»;
 • «Снігова Королева»;
 • «Буратіно»;
 • «Дванадцять місяців»;
 • «Дюймовочка».

Фільми-вистави:

 • «По-модньому»;
 • «Безталанна».

Літературно-музична композиція «Катерина» Т. Шевченко.

 3 Min

7 Min

5 Min

У травні 2014 року вперше в історії університету відбулися зйомки фільму-вистави «По-модньому» у с. Красногірка Тростянецького району, до створення проекту задіяно фольклорний колектив «Берегиня» Красногірського СБК та жителів села.

У листопаді 2015 році, колектив театру порадував своїх шанувальників телевиставою за мотивами твору І. Карпенка-Карого «Безталанна», зйомки якої відбувалися у с. Кіблич Тростянецького району (приурочено до 85-ти річчя університету).

Досягнення студентського народного театру драми і комедії відзначені нагородами на Всеукраїнських та Міжнародних театральних фестивалях та конкурсах.

Мистецьким та виховним аспектам творчого доробку Алексеєвої Н. Д. присвячена низка публікацій у часописах «Уманська зоря», «Вечірні Черкаси», «Нова доба», «Освіта», «Освіта України», «Голос профспілок» та ін..

 

Мета та завдання творчої та навчально-виховної роботи театрального колективу  передбачає ознайомлення студентів із особливостями театрального мистецтва та вдосконалення акторської майстерності майбутніх вчителів:

 • навчити студентів самостійно писати сценарії театралізованих свят;
 • виробити практичні навички роботи з дитячим, шкільним та студентським колективом;
 • розробити та застосовувати в практичній діяльності нові методичні підходи використання театрально-педагогічних засобів у навчальному процесі;
 • всебічно розвивати кожного студента як особистість, шляхом розкриття його потенційних можливостей та вдосконалення набутих знань, умінь, навичок;
 • забезпечити розвиток духовної культури студентів, високого рівня виконавської майстерності, популяризації культурно-мистецької театральної спадщини України серед широких верств населення.

Якісним показником діяльності театру є перемоги в Обласних, Всеукраїнських та Міжнародних театральних фестивалях та конкурсах.

 

20 Min

 

 Нагороди:

 

25 травня 2004 р. Дипломом Христинівської районної державної адміністрації та районної ради нагороджено колектив театру драми і комедії інституту соціальної та мистецької освіти УДПУ імені Павла Тичини та режисера Наталію Алексеєву за участь в обласному фестивалі театрального мистецтва, присвяченому 99-й річниці з дня народження Олександра Корнійчука.

 

22 грудня 2005 р. Почесною грамотою нагороджено режисера студентського народного театру драми та комедії Алексеєву Н. Д. за сумлінну працю та з нагоди 75-річчя УДПУ імені Павла Тичини.

 

10 листопада 2006 р. Дипломом нагороджено колектив СТЕМу «Дзеркало» (м. Умань) на ХVІ Міжнародному конкурсі «Шалантух – 2006» (м. Рівне).

 

23 листопада 2010 р. – Почесною грамотою Черкаської обласної організації профспілок працівників освіти і науки України нагороджено керівника колективу Алексеєву Н.Д., за сумлінну працю, організацію культурно-масової роботи, змістовність дозвілля студентської молоді, значний особистий внесок у розвиток студентського самоврядування та з нагоди 80-річчя університету.

 

25 листопада 2010 р. Грамотою нагороджено Алексеєву Н. Д., режисера студентського народного театру драми і комедії, за активну участь у творчому житті університету, підготовленні у співтворчості зі студентами вистави класичного українського репертуару та з нагоди10-ї річниці з часу створення театру.

 

21 травня 2012 р. – Алексеєва Н. Д. Лауреат І премії першого міського творчого фестивалю журналістів «УМАНЬ-МЕДІА-МАЙСТЕР».

 

13 травня 2013 р. студентський народний театр драми і комедії Лауреат Міжнародного фестивалю «Діалог культур і народів» (м. Лєшно, Республіка Польща).

 

25 березня 2013 р. – Подякою від ректорату Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини нагороджено керівника колективу Алексеєву Н. Д. за керівництво народним драматичним театром та розвиток студентського дозвілля, підтримку високого рейтингу університету на Всеукраїнському та Міжнародному рівнях, яскраву індивідуальність, самовідданість та високий творчий потенціал.

 

4 жовтня 2013 р. Почесною Грамотою виконавчого комітету Уманської міської ради нагороджено Алексеєву Н. Д., режисера студклубу, викладача кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі, за особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівника освіти.

 

У 2014 році – Дипломом І ступеню нагороджено народний театр драми і комедії на ХІV Всеукраїнському театральному фестивалі «Театральний форум – 2014» (м. Ворзель).

 

30 жовтня 2014 р. Дипломом нагороджено студентський народний театр драми і комедії за творче втілення сучасної драматургії у жанрі комедії на ХІV Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2014».

 

30 жовтня 2014 р. – Подякою від оргкомітету та членів журі ХІV Всеукраїнського театрального фестивалю «Театральний форум – 2014» нагороджено художнього керівника та режисера-постановника студентського народного театру драми і комедії Н. Алексеєву за підтримку та розвиток аматорського мистецтва, вагомий внесок у розбудову та духовне збагачення нашої України.

 

30 жовтня 2014 р. – Подяка від оргкомітету та членів журі Всеукраїнського театрального фестивалю «Театральний форум – 2014» художньому керівнику, режисеру-постановнику та сценаристу народного театру драми і комедії Н.Д. Алексеєвій, за підтримку та розвиток аматорського мистецтва, вагомий внесок у розбудову та духовне збагачення нашої України.

 

12 листопада 2014 р. – Подяка від Федерації профспілок Черкаської області оголошена народному театру та художньому керівнику, режисеру-постановнику Алексеєвій Н. Д. за значні досягнення в розвитку самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавської майстерності, відродження і примноження надбань національної культурної спадщини українського народу та з нагоди підтвердження звання «Народний колектив профспілок України».

 

25 березня 2015 р. – Відділ культури і туризму Уманської міської ради нагородив художнього керівника, режисера-постановника студентського народного театру драми і комедії Алексеєву Н. Д. за вагомий внесок у збереження і розвиток традицій українського театрального мистецтва, активну життєву позицію, високу професійну майстерність, пропаганду національного театрального мистецтва та з нагоди відзначення 15-ї річниці створення студентського народного театру драми і комедії.

 

24 травня 2015 р. Грамотою нагороджено Студентський народний театр драми і комедії та режисера-постановника студентського народного театру драми і комедії Алексеєву Н. Д. на Етнографічному фестивалі «Ярмарок».

 

28 жовтня 2015 р. – Дипломом у номінації «Краща жіноча роль» за роль «Явдохи» у фільмі-виставі «Безталанна» нагороджено режисера-постановника Алексеєву Н. Д. на ХV Всеукраїнському фестивалі «Театральний форум – 2015» (м. Ворзель).

 

28 жовтня 2015 р. Диплом І ступеню в номінації «Студентський аматорський театральний колектив» на ХV Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2015» (м. Ворзель).

 

28 жовтня 2015 р. – Диплом у номінації «За оригінальну інтерпретацію класичного твору» на ХV Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва (м. Ворзель).

 

28 жовтня 2015 р. – Диплом у номінації «Краща чоловіча роль» за роль «Гната» у фільмі-виставі «Безталанна» нагороджено О. Патару на ХV Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва (м. Ворзель).

 

28 жовтня 2015 р. – акторка театру Л. Сауляк – Лауреат ІІ премії в номінації читці-декламатори на ХV Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2015» стала, керівник – Алексеєва Н. Д. (м. Ворзель).

 

29 жовтня 2016 р. Дипломом «За оригінальну інтерпретацію класичного твору» нагороджено Народний театр драми і комедії на ХVІ Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2016» (м. Ірпінь).

 

14 листопада 2016 р. Подякою Уманська міська рада нагороджено художнього керівника студентського народного театру драми і комедії Алексеєву Н. Д. за активну участь у культурному житті міста та регіону, високий професіоналізм, творчий потенціал, збереження і примноження національних культурних надбань та з нагоди 85-річчя УДПУ імені Павла Тичини.

 

29 жовтня 2016 р. – акторка театру Н. Алексеєва – Лауреат І премії у номінації «Читці-декламатори. Дорослі» на ХVІ Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2016» (м. Ірпінь).

 

11 жовтня 2016 р. Подякою Уманської міської ради нагороджено режисера народного театру драми і комедії УДПУ імені Павла Тичини Алексеєву Н. Д., за високий професіоналізм активну участь у підготовці і проведенні заходів з нагоди Дня міста та 400-річчя першої писемної згадки про місто Умань.

 

29 жовтня 2016 р. Диплом І ступеню в номінації «Студентські аматорські театральні колективи» нагороджено студентський народний театр драми і комедії  на ХVІ Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2016» (м. Ірпінь).

 

29 жовтня 2016 р. Подякою нагороджено керівника народного театру драми і комедії, Н. Алексеєву за значний внесок у розвиток та популяризацію самодіяльного театрального мистецтва, естетичне виховання підростаючого покоління, високий рівень виконавської майстерності та примноження надбань культури України.

 

25 грудня 2016 р. - колектив Уманської міської волонтерської організації  «Разом» висловив щиру подяку керівнику театру Н. Алексеєвій та творчому колективу за проведення Новорічного ранку для дітей учасників АТО.

 

25-26 лютого 2017 р. Подякою нагороджено художнього керівника студентського народного театру драми і комедії Алексеєву Н. Д. за вагомий внесок у справу відродження національних традицій України, збереження і примноження духовних скарбів українського народу та активну участь у фольклорно-етнографічному святі «Уманська масляна 2017».

 

25 березня 2017 р. Колектив УМВО «Разом» висловив подяку за систематичну підтримку та допомогу в організації і проведенні благодійної виставки-продажу карти «Барвами картину намалюю, захиснику надію подарую» режисеру народного театру драми і комедії Наталії Алексеєвій:

«Висловлюємо вдячність за професійну майстерність, педагогічний талант, щиру відданість роботі. Сподіваємося, що Ваш багаторічний досвід і надалі буде служити подальшому розвитку духовного та інтелектуального рівня молоді. Ми цінуємо Вашу працю і дякуємо за значний вклад та допомогу нашим військовим, які захищають українську землю та цілісність держави в зоні АТО.

Дякуємо за підтримку і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.»

 

21 квітня 2017 р. Дипломом ІІІ ступеню нагороджено студентський народний театр драми і комедії факультету початкової освіти «Тріумф-фест».

 

30 жовтня 2017 р – Дипломом володаря Гран-прі у номінації «Студентські аматорські театральні колективи» нагороджено народний театр драми і комедії  на ХVІІ Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2017» (м. Ірпінь).

 

30 жовтня 2017 р. – Подяка керівнику студентському народному театру драми і комедії Наталії Алексеєвій на ХVІІ Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2017» (м. Ірпінь).

 

14 жовтня 2017 р. – Подяка від ректора університету, художньому керівнику студентського народного театру драми і комедії Алексеєвій Н. Д., за вагомий внесок у справу виховання підростаючого покоління та розвиток театрального мистецтва в університеті.

 

30 жовтня 2017 р. акторка театру Н. Алексеєва – Лауреат ІІІ премії в номінації «Читці-декламатори» на ХVІІ Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2017» (м. Ірпінь).

 

30 жовтня 2017 р. Дипломом «Король епізоду» нагороджено Максима Турчинського за роль Сергія у виставі О. Огородника «Останній гречкосій» на ХVІІ Всеукраїнському фестивалі аматорських театрів та цирку «Театральний форум-2017» (м. Ірпінь).

 

29 березня 2018 р. Дипломом ІІ ступеню нагороджено актора театру, Максима Турчинський, за участь у Фестивалі-конкурсі юнацької творчості «Крила-2017» у номінації «Авторська поезія» (м. Черкаси), керівник – Н. Алексеєва.

 

29 березня 2018 р. – Подяка керівнику колективу Н. Алексеєвій, за професійну підготовку читця-декламатора М. Турчинського до Черкаського обласного Фестивалю-конкурсу юнацької творчості  «Крила-2017» в номінації «Авторська поезія».

 

06 травня 2018 р. актор театру М. Турчинський – Лауреат І премії у номінації «Гумор» на Всеукраїнському фестивалі «Весняний настрій-2018» (м.Одеса). Художній керівник Н. Алексеєва.

 

06 травня 2018 р. актор театру М. Турчинський – Лауреат І премії у номінації «Художнє читання» на Всеукраїнському фестивалі «Весняний настрій-2018» (м.Одеса). Художній керівник Н. Алексеєва.

 

22 березня 2018 р. актор театру М. Турчинський – Лауреат І премії на Регіональному конкурсі читців поезії Т. Г. Шевченка.

 

22 березня 2018р. – Подяка Алексеєвій Н. Д. за підготовку учнів 9-11 класів ЗОНЗ усіх типів до Регіонального конкурсу читців поезії Т. Г. Шевченка.

 

13 травня 2018 р. актор театру М. Турчинський – Лауреат І премії у номінації «Театральний жанр. Художнє слово» на ХVІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Квітуча Україна» (м. Київ).

 

04 жовтня 2018 р. – Подякою ректора університету нагороджено заслуженого працівника культури України, режисера народного театру драми і комедії Н. Алексеєву за вагомий внесок у розвиток культури, естетичне виховання студентської молоді та підготовку висококваліфікованих фахівців.

 

02 жовтня 2018 р. актор театру М. Турчинський – Лауреат І премії на ХV Міжнародному професійному конкурсі-фестивалі виконавців гумору і сатири, музичного фольклору імені Андрія Сови (м. Одеса).

 

02 жовтня 2018 р. Дипломом нагороджено керівника – Н. Алексеєву за високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва на ХV Міжнародному професійному конкурсі-фестивалі виконавців гумору і сатири, музичного фольклору імені Андрія Сови (м. Одеса).

 

16 грудня 2018 р. Н. Алексеєва Лауреат у номінації «Кращий студент України. Комплексна характеристика» (м. Херсон).

 5 2 Min

Свідоцтво про реєстрацію авторського права Державної служби інтелектуальної власності України:

Автор творів – Алексеєва Наталія Дмитрівна.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №66992
 • Фільм-вистава «По-модньому», дата реєстрації 04.08.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 66993
 • Фільм-вистава «Безталанна», дата реєстрації 04.08.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 64277
 • Сценарій вистави «Назар Стодоля», дата реєстрації 29.02.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 64276
 • Сценарій вистави «По-модньому», дата реєстрації 29.02.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 64275
 • Сценарій вистави «Безталанна», дата реєстрації 29.02.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 65314
 • Вистава «Безталанна», дата реєстрації 13.05.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 65315
 • Вистава «Назар Стодоля», дата реєстрації 13.05.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 64277
 • Вистава « По-модньому », дата реєстрації 13.05.2016 р.

 

 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №68986
 • Літературний письмовий твір «Творчий проект «Талановита молодь та діти міста Умань», дата реєстрації 07.12.2016 р.

 11 Min

16 Min

Основний склад колективу:

 

 • Алексеєва Наталія, студентка факультету початкової освіти;
 • Турчинский Максим, студент факультету фізичного виховання;
 • Гуменюк Євгеній, студент історичного факультету;
 • Салій Валерія, студентка факультету початкової освіти;
 • Курдюкова Ірина, студентка факультету початкової освіти;
 • Іванченко Катерина, студенка факультету дошкільної та спеціальної освіти;
 • Березовський Владислав, студент історичного факультету;
 • Аксьоненко Анастасія, студентка факультету початкової освіти;
 • Артеменко Микола, студент технолого-педагогічного факультету;
 • Коровко Владислав,студент факультету фізичного виховання;
 • Зелінський Ігор, магістрант факультету мистецтв;
 • Іванченко Катерина, студентка факультету дошкільної та спеціальної освіти

 

Загальна кількість учасників театру – 32: жінок – 20, чоловіків  – 12.

 

Талановиті випускники:

 

 • Марчук Денис;
 • Видрик Олена;
 • Сагун Віталій;
 • Козловський Іван;
 • Шепеляк Ігор;
 • Панасюк Яна;
 • Патара Олександр;
 • Марковська Олена;
 • Дрозденко Галина;
 • Солтусенко Іван;
 • Кушнір Світлана;
 • Чернега Зоя;
 • Лебедин Лариса;
 • Маліновська Маріанна;
 • Щербак Олександр;
 • Сауляк Лариса;
 • Шульга Тетяна;
 • Флоріна Тетяна;
 • Килимистий Максим;
 • Гончаренко Віталій;
 • Звіряка Максим.

 19 Min