14 квітня на факультеті початкової освіти відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Методика навчання мовно-літературної освітньої галузі (іноземна мова)», яке стало справжнім джерелом натхнення для здобувачів вищої освіти, майбутніх учителів початкової школи. Заняття у формі майстер-класу провела Головенко Катерина Михайлівна, вчителька англійської мови Побузького ліцею Побузької селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, переможниця Всеукраїнського конкурсу «Учительська блогосфера» у номінації «Кращий блог вчителя англійської мови».
9 квітня 2025 року на факультеті початкової освіти відбулася надзвичайно змістовна та надихаюча гостьова онлайн-лекція на тему:
«Навчитися вчитися: як уроки читання в НУШ прокачують мислення для успіху в майбутньому».
8 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники факультету початкової освіти мали змогу долучитися до гостьової лекції на тему: «Дуальна освіта в університеті: зарубіжний та вітчизняний досвід». Захід було зініційовано кафедрою педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
7 квітня 2025 року факультет початкової освіти вкотре став майданчиком для професійного зростання, обміну досвідом та натхнення до змін. У рамках реалізації освітньої програми спеціальності 013 «Початкова освіта» відбулася гостьова лекція на тему: «Інтегроване навчання: тематичний та діяльнісний підходи», яку провела Проц Марта Орестівна — кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.
4.04.2025 року в початковій школі №3 в м. Умань (вул. Маліновського 78) у 4 «А» класі було проведено заняття «Майстер-клас з площинної флористики»
4 квітня відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Інтегрований курс «Дитяча література з методикою навчання літературного читання»» у співпраці з вчителькою початкової школи Лукашівської філії опорного закладу освіти Синюхинобрідського ліцею Миколаївської області Крохмальною Оленою Андріївною.
В «Софіївці» проходять семінарські заняття з «Природознавства». Серед слухачів - викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, вчителі шкіл міста Умань, наукові співробітники Національного дендрологічного парку «Софіївка». Факультет початкової освіти представляють Павло Дячук та Людмила Перфільєва. Семінарські заняття триватимуть місяць. Отримані знання викладачі факультету початкової освіти застосовуватимуть під час навчання студентів таким освітнім компонентам, як «Землезнавство», «Екологія», «Природознавство», «Предмети STEM-освіти». Після закінчення семінарських занять слухачі отримають сертифікати.
Виробнича практика в початковій школі відіграє ключову роль у формуванні професійної компетентності майбутнього вчителя. Це унікальна можливість повправлятися ефективно організовувати освітній процес, використовувати сучасні методи та технології навчання, навчитися знаходити підхід до кожної дитини.
28 березня 2025 року у рамках підготовки майбутніх учителів початкової школи відбулося відкрите лекційно-практичне заняття на тему «Методика вивчення арифметичних дій множення та ділення в концентрі 100», яке провела кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Шевчук Ірина Василівна. Мета заняття: поглибити знання здобувачів вищої освіти щодо ефективного викладання математики в початковій школі.
28 березня 2025 року викладачі факультету початкової освіти та магістранти освітньої програми 013 Початкова освіта долучилися до вебінару-практикуму «Латентні форми ефективної комунікації». Захід провела докторка психологічних наук, професорка Олена Костюченко.
26 березня на факультеті початкової освіти відбулося відкрите семінарське заняття з дисципліни "Основи педагогічної майстерності", проведене в інтерактивному змішаному форматі.
16 березня 2025 року магістранти 161 та 162 групи спеціальності 013 Початкова освіта, які вивчають вибірковий освітній компонент «Менеджмент в освіті», взяли активну участь у лекції-конференції, яку провів професор О. М. Коберник на тему «Керівництво закладом загальної середньої освіти».
21 березня 2025 року на факультеті початкової освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася гостьова лекція докторки педагогічних наук, професорки Васютіної Т.М. та кандидата педагогічних наук, доцента Борисьонка М.О. на тему: «Цифрові застосунки у навчанні дошкільників та молодших школярів».
14 березня 2025 року доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Комар Ольга Анатоліївна провела гостьову лекцію для студентів Коростишівського педагогічного фахового коледжу імені І.Я.Франка на тему «Методика навчання розв’язування складених арифметичних задач. Особливості роботи над складеними типовими задачами»
12.03.2025р. викладачі та здобувачі освіти факультету початкової освіти взяли участь у гостьовій лекції на тему «Кризовий менеджмент в освіті: стратегії та підходи». Ця важлива освітня подія була організована Академією вчительства V.N. Karazin Kharkiv National University за підтримки EdCamp Ukraine.
На факультеті початкової освіти проходять 30-ти годинні дистанційні курси на тему: «Застосування інтерактивних технологій у навчально-виховному процесі НУШ» з 10.03.2025 р. по 14.03.2025 р.
З 3 березня 2025 року ще одна здобувачка вищої освіти факультету початкової освіти 12у групи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта Зелінська Вікторія почала навчання за дуальною формою здобуття освіти.
Сучасна освіта ставить перед педагогами завдання не лише передавати знання, а й формувати у дітей важливі життєві навички, які допоможуть їм у майбутньому. Однією з таких навичок є вміння ефективно управляти своїм часом. У початковій школі ця навичка ще на ранніх етапах може стати основою для подальшого успішного навчання та особистісного розвитку. Формування навичок тайм-менеджменту у здобувачів початкової освіти сприяє розвитку дисципліни, відповідальності та організованості, що є важливими складниками успіху в навчанні і в житті.
Якість реалізації освітньої програми «Початкова освіта» забезпечується завдяки комплексному підходу, що включає розширення та урізноманітнення форм організації освітнього процесу для підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Важливу роль у цьому відіграє залучення до викладання не лише науково-педагогічних працівників, а й професіоналів-практиків, що сприяє формуванню у студентів цілісного бачення освітнього процесу та розвитку їхніх практичних компетентностей.
05 березня 2025 року на базі Лабораторії модернізації початкової освіти відбувся навчально-методичний семінар «Проблемний контур вдосконалення підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта» за участі науково-педагогічних працівників факультету початкової освіти.