22 травня для викладачів та студентів факультету початкової освіти та факультету мистецтв відбувся важливий інтерактивний захід з мінної безпеки та домедичної допомоги. Метою було підвищити обізнаність та навчити базовим навичкам першої допомоги в екстрених ситуаціях.
20 травня 2025 року в межах співпраці між Побузьким ліцеєм та факультетом початкової освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, відбувся відкритий урок читання у 2-В класі на тему уривка з оповідання Василя Чухліба «Той, що живе на баштані». Урок провела Яремчук Ірина Василівна, вчитель І категорії, яка вдруге успішно пройшла сертифікацію у 2025 році.
19 травня на факультеті початкової освіти відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Здобувачі вищої освіти переглянули стрічки, присвячені трагічним подіям 1944 року, коли сталінський режим насильно депортував кримськотатарський народ із рідної землі.
14 травня здобувачі вищої освіти 21, 22 та 12-у груп стали учасниками незвичайного та незабутнього останнього заняття з дисципліни "Основи педагогічної майстерності". Замість звичного семінару, викладачами кафедри виховних технологій та педагогічної творчості було організовано захоплюючий квест "СКАРБ ПЕДАГОГА-МАЙСТРА", метою якого стало закріплення отриманих протягом семестру знань у нестандартній та інтерактивній формі.
15 травня 2025 року здобувачі вищої освіти та викладачі факультету початкової освіти взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції «Фахова підготовка майбутніх педагогів до професійної діяльності в умовах реформування освітньої галузі».
Традиції мають силу. Вони мовчазно говорять про те, ким ми є. І вишиванка - одна з найсильніших. Це більше, ніж одяг. Це - код нації, пам’ять роду, історія, вишита хрестиком. Кожен стібок - як голос предків, кожен орнамент - як символ віри в майбутнє.
13 травня 2025 року відбулася важлива зустріч здобувачів освіти освітнього ступеня «Магістр» другого курсу навчання з головою екзаменаційної комісії, доцентом кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Безлюдною Наталією Валентинівною.
Інтелектуальна гра "Що? Де? Коли?", проведена 1 травня 2025 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини за ініціативи Ради молодих науковців в межах фестивалю "Дні науки в УДПУ", стала платформою для інтелектуального змагання між здобувачами вищої освіти та молодими науковцями університету.
У час, коли щодня ми стикаємося з викликами війни, стресом та емоційним напруженням, особливо важливо пам’ятати про турботу - про себе, своє тіло та внутрішній стан.
Сьогодні навчання традиційним видам народного мистецтва, зокрема вишивці, активно оновлюється та поєднує класичні методи з сучасними педагогічними технологіями. Це дозволяє не лише зберігати автентичні традиції, а й адаптувати їх до потреб і зацікавлень сучасної молоді.
30 квітня 2025 року в межах підготовки майбутніх учителів початкової школи відбулася гостьова лекція на тему «Формування мультикультурного середовища в НУШ», яку провела Котелянець Юлія Сергіївна — доктор педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.
28 квітня на базі Лабораторії модернізації початкової освіти відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар «Шляхи реалізації практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта в умовах сьогодення», організований старшим викладачем кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Любов’ю Байдюк.
25 квітня 2025 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся регіональний науково-практичний семінар «Роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти», організований кафедрою виховних технологій та педагогічної творчості під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Ірини Резніченко.
24 квітня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася надзвичайно цікава та плідна зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти з представниками Міжнародного дитячого центру «Артек». Гості поділилися інформацією про різноманітні можливості співпраці, детально розповіли про умови роботи в легендарному дитячому центрі, а також розкрили ключові аспекти теорії виховної роботи в закладах позашкільної освіти.
24 квітня 2025 року відбулася настановча конференція з виробничої практики (асистент вчителя) для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр» І курсу 161 та 162 груп денної форми та 161 групи заочної форми навчання, які навчаються за спеціальністю: 013 Початкова освіта освітньо-професійної програми «Початкова освіта».
23 квітня здобувачі освіти факультету початкової освіти мали унікальну можливість долучитися до відкритої лекції кандидатки педагогічних наук Шкуренко Олександри Вікторівни. Важливо зазначити, що пані Олександра – не лише колишня магістрантка нашого факультету, а й яскравий приклад професійного зростання: викладачка кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі УДПУ імені Павла Тичини, а нині – старший викладач кафедри початкової освіти факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Роль вчителя початкових класів полягає не лише у викладанні навчального матеріалу, а й у формуванні особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, вихованні позитивних цінностей і навичок. Він є першим вчителем у житті кожної дитини і має важливу місію – створити для дітей комфортну і безпечну навчальну атмосферу, в якій вони зможуть успішно розвиватися. Практична педагогічна діяльність лише наполовину побудована на раціональних технологіях, а друга її половина - мистецтво.
«Вчити так, щоб учень не лише зрозумів, а й полюбив мову» – саме такий підхід демонструвало відкрите практичне заняття, яке було проведене на факультеті початкової освіти доцентом кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Торчинською Тамарою Анатоліївною в межах навчальної дисципліни «Методика навчання української мови в початковій школі» 22 квітня 2025 року для здобувачів вищої освіти 3 курсу на тему: «Формування граматичних понять в учнів початкової школи. Методика вивчення іменника, прикметника, дієслова».
Вітаємо Коваленко Анну, студентку факультету початкової освіти, із заслуженою перемогою та зайнятим першим місцем у змаганнях із шахів на Кубок голови профкому!
Писанкарство – це не просто мистецтво, а жива традиція, що об’єднує українців усього світу. Відроджуючи та зберігаючи ці знання, ми підтримуємо зв’язок поколінь і передаємо нащадкам духовні та культурні цінності, що сягають тисячоліть.