0205

Краса, як ресурс відновлення: майстер-клас для студентської ради факультету початкової освіти

 

У час, коли щодня ми стикаємося з викликами війни, стресом та емоційним напруженням, особливо важливо пам’ятати про турботу - про себе, своє тіло та внутрішній стан.

11

ІНТЕГРАЦІЯ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ

Сьогодні навчання традиційним видам народного мистецтва, зокрема вишивці, активно оновлюється та поєднує класичні методи з сучасними педагогічними технологіями. Це дозволяє не лише зберігати автентичні традиції, а й адаптувати їх до потреб і зацікавлень сучасної молоді.

22

ФОРМУВАННЯ МУЛЬТИКУЛЬТУРНОГО СЕРЕДОВИЩА В НУШ: натхненна лекція від Юлії Котелянець

30 квітня 2025 року в межах підготовки майбутніх учителів початкової школи відбулася гостьова лекція на тему «Формування мультикультурного середовища в НУШ», яку провела Котелянець Юлія Сергіївна — доктор педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

01

ОСВІТА СЬОГОДЕННЯ: ПРОФЕСІОНАЛІЗМ, ПАРТНЕРСТВО, ІННОВАЦІЇ

28 квітня на базі Лабораторії модернізації початкової освіти відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар «Шляхи реалізації практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта в умовах сьогодення», організований старшим викладачем кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Любов’ю Байдюк.

01

РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «РОЛЬ БАТЬКІВ У ВПРОВАДЖЕННІ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ»

 

25 квітня 2025 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся регіональний науково-практичний семінар «Роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти», організований кафедрою виховних технологій та педагогічної творчості під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Ірини Резніченко.

07

Секрети виховної майстерності від МДЦ "Артек"

24 квітня в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася надзвичайно цікава та плідна зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти з представниками Міжнародного дитячого центру «Артек». Гості поділилися інформацією про різноманітні можливості співпраці, детально розповіли про умови роботи в легендарному дитячому центрі, а також розкрили ключові аспекти теорії виховної роботи в закладах позашкільної освіти.

14

НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (АСИСТЕНТ ВЧИТЕЛЯ) ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОС «МАГІСТР» І КУРСУ

24 квітня 2025 року відбулася настановча конференція з виробничої практики (асистент вчителя) для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр» І курсу 161 та 162 груп денної форми  та 161 групи заочної форми навчання, які навчаються за спеціальністю: 013 Початкова освіта освітньо-професійної програми «Початкова освіта».

01

Імерсивні технології в дії: відкрита лекція Олександри Шкуренко на факультеті початкової освіти

23 квітня здобувачі освіти факультету початкової освіти мали унікальну можливість долучитися до відкритої лекції кандидатки педагогічних наук Шкуренко Олександри Вікторівни. Важливо зазначити, що пані Олександра – не лише колишня магістрантка нашого факультету, а й яскравий приклад професійного зростання: викладачка кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі УДПУ імені Павла Тичини, а нині – старший викладач кафедри початкової освіти факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

00

Практична підготовка майбутнього вчителя початкової школи до роботи на уроках мистецтва

Роль вчителя початкових класів полягає не лише у викладанні навчального матеріалу, а й у формуванні особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, вихованні позитивних цінностей і навичок. Він  є першим вчителем у житті кожної дитини і має важливу місію – створити для дітей комфортну і безпечну навчальну атмосферу, в якій вони зможуть успішно розвиватися. Практична педагогічна діяльність лише наполовину побудована на раціональних технологіях, а  друга її половина - мистецтво.

02

 Майстер-клас формування граматичних понять у майбутніх учителів початкової школи

 

«Вчити так, щоб учень не лише зрозумів, а й полюбив мову» – саме такий підхід демонструвало відкрите практичне заняття, яке було проведене на факультеті початкової освіти доцентом кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Торчинською Тамарою Анатоліївною в межах навчальної дисципліни «Методика навчання української мови в початковій школі» 22 квітня 2025 року для здобувачів вищої освіти 3 курсу на тему: «Формування граматичних понять в учнів початкової школи. Методика вивчення іменника, прикметника, дієслова».

DSC 4934

Щирі вітання переможниці!

Вітаємо Коваленко Анну, студентку факультету початкової освіти, із заслуженою перемогою та зайнятим першим місцем у змаганнях із шахів на Кубок голови профкому!

00

Писанка  не лише великодній символ, а й частина національної ідентичності  

Писанкарство – це не просто мистецтво, а жива традиція, що об’єднує українців усього світу. Відроджуючи та зберігаючи ці знання, ми підтримуємо зв’язок поколінь і передаємо нащадкам духовні та культурні цінності, що сягають тисячоліть.

01

Попередній захист магістерських робіт

16 квітня 2025 року в стінах навчального закладу відбулася важлива академічна подія — попередній захист випускних кваліфікаційних робіт студентів денної та заочної форм навчання.

01

СУЧАСНИЙ УРОК – СУЧАСНИЙ УЧИТЕЛЬ: ЯК НАДИХАТИ ДІТЕЙ ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ

14 квітня на факультеті початкової освіти відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Методика навчання мовно-літературної освітньої галузі (іноземна мова)», яке стало справжнім джерелом натхнення для здобувачів вищої освіти, майбутніх учителів початкової школи. Заняття у формі майстер-класу провела Головенко Катерина Михайлівна, вчителька англійської мови Побузького ліцею Побузької селищної ради Голованівського району Кіровоградської області, переможниця Всеукраїнського конкурсу «Учительська блогосфера» у номінації «Кращий блог вчителя англійської мови».

01

НАВЧИТИСЯ ВЧИТИСЯ: ЯК УРОКИ ЧИТАННЯ В НУШ ПРОКАЧУЮТЬ МИСЛЕННЯ ДЛЯ УСПІХУ В МАЙБУТНЬОМУ

9 квітня 2025 року на факультеті початкової освіти відбулася надзвичайно змістовна та надихаюча гостьова онлайн-лекція на тему:
«Навчитися вчитися: як уроки читання в НУШ прокачують мислення для успіху в майбутньому».

00

Гостьова лекція «Дуальна освіта в університеті: зарубіжний та вітчизняний досвід»

8 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники факультету початкової освіти мали змогу долучитися до гостьової лекції на тему: «Дуальна освіта в університеті: зарубіжний та вітчизняний досвід». Захід було зініційовано кафедрою педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

01

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ: «ІНТЕГРОВАНЕ НАВЧАННЯ: ТЕМАТИЧНИЙ ТА ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХОДИ»

7 квітня 2025 року факультет початкової освіти вкотре став майданчиком для професійного зростання, обміну досвідом та натхнення до змін. У рамках реалізації освітньої програми спеціальності 013 «Початкова освіта» відбулася гостьова лекція на тему: «Інтегроване навчання: тематичний та діяльнісний підходи», яку провела Проц Марта Орестівна — кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.

010

Майстер-клас з площинної флористики для учнів 4 класу

4.04.2025 року в початковій школі №3 в м. Умань (вул. Маліновського 78) у 4 «А» класі було проведено заняття «Майстер-клас з площинної флористики»

01

ЧИТАННЯ БЕЗ НУДЬГИ: ЯК ЗАЦІКАВИТИ ДІТЕЙ ЛІТЕРАТУРОЮ ТА НАВЧИТИ РОЗУМІТИ ТЕКСТ

4 квітня відбулося відкрите практичне заняття з дисципліни «Інтегрований курс «Дитяча література з методикою навчання літературного читання»» у співпраці з вчителькою початкової школи Лукашівської філії опорного закладу освіти Синюхинобрідського ліцею Миколаївської області Крохмальною Оленою Андріївною.

04

Практичні семінари в «Софіївці»

В «Софіївці» проходять семінарські заняття з «Природознавства». Серед слухачів - викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, вчителі шкіл міста Умань, наукові співробітники Національного дендрологічного парку «Софіївка». Факультет початкової освіти представляють Павло Дячук та Людмила Перфільєва. Семінарські заняття триватимуть місяць. Отримані знання викладачі факультету початкової освіти застосовуватимуть під час навчання студентів таким освітнім компонентам, як «Землезнавство», «Екологія», «Природознавство», «Предмети STEM-освіти». Після закінчення семінарських занять слухачі отримають сертифікати.