Щорічно, 12 листопада, починаючи з 2009 року, у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. На сьогодні пневмонія досі є однією з провідних причин смерті дітей до п’яти років, незважаючи на те, що це захворювання можна запобігати і піддавати лікуванню. Тому метою цього Дня є активізація боротьби з пневмонією шляхом проведення профілактичних заходів щодо захисту дітей від захворювання, а також своєчасного лікування.
Пневмонія – гостре інфекційне запалення нижніх дихальних шляхів з обов’язковим залученням легеневої тканини (альвеол, бронхів, бронхіол).
Причиною пневмонії є віруси (герпес, грип і парагрип, аденовіруси), бактерії (пневмококи, стафілококи, стрептококи, гемофільна паличка), гриби, які проникають в організм людини переважно повітряно-крапельним шляхом. |
У здорової людини альвеоли наповнені повітрям, а у хворого на пневмонію в альвеолах накопичуються слиз та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання.
Профілактика пневмонії
Профілактика пневмонії у дітей і дорослих передбачає:
-
щеплення;
-
зміцнення імунітету;
-
достатнє та збалансоване харчування;
-
здоровий спосіб життя;
-
регулярну фізичну активність на свіжому повітрі;
-
дотримання правил особистої гігієни;
-
адекватне лікування інших проблем зі здоров’ям;
-
дослідження середовища.