19 березня 2019 року доцент кафедри виховних технологій та педагогічної творчості Дзюбенко Ірина Анатоліївна, представляючи науковців УДПУ імені Павла Тичини, брала участь у міжнародній науково-практичній конференції «Україна – Європейський Союз: від партнерства до асоціації» у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Наукову дискусію, яка об’єднала понад 70 вчених з майже 50 українських та закордонних академічних інституцій, присвятили 25-річчю підписання угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС.
Конференція є однією з ініціатив Української асоціації викладачів та дослідників Європейської інтеграції, які реалізуються за підтримки Програми ЄС Еразмус+ напряму ім. Жана Моне. Співорганізатором цього академічного заходу стали Українська асоціація міжнародного права та Національний офіс Еразмус+ в Україні. Конференція проводилась у співпраці з ініціативою «Європейський парламент – до кампусу» та за підтримки програми Львівської міської ради «Львів науковий».
Основна мета конференції – комплексно переосмислити різні аспекти відносин між Українською державою та Європейським Союзом упродовж 25 років дії угоди, обговорити ключові здобутки і головні виклики взаємодії України з ЄС у майбутньому та поділитися рефлексіями щодо сучасних трендів європейських інтеграційних процесів.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися: ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, голова Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції Ірина Сікорська, декан факультету міжнародних відносин Львівського університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський, віце-президент Української асоціації міжнародного права, президент Європейського комітету із запобігання катування, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню Ради Європи Микола Гнатовський.
Від імені організаційного комітету конференції до учасників звернувся Роман Калитчак, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Університету, член правління Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції. Надалі в рамках пленарного засідання наукові доповіді представили завідувач кафедри європейського права Львівського національного університету імені Івана Франка, координатор Західного центру Української асоціації міжнародного права Михайло Микієвич («Угода про партнерство і співробітництво як важливий етап інтеграції України до ЄС»); президент Групи Спінеллі, запрошений дослідник Європейської Ради зовнішньої політики (Брюссель, Бельгія), депутат Європейського Парламенту від Великої Британії у 1999-2014 рр. Ендрю Дафф («Future of Europe»); координатор з питань України в Інституті східноєвропейських досліджень Варшава (Польща), Посол Польщі в Україні 2005-2010 рр. Яцек Ключковський («Політика Польщі і український шлях до євроінтеграції: 1994–2019 рр.); президент Асоціації з Європейських студій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, керівник кафедри ім. Жана Моне в Університеті Макао (Китай) Пауло Канелас де Кастро («Is there crisis of values in the European union?»); віце-президент Української асоціації міжнародного права, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Буткевич («Колізії між зобов’язаннями за угодою про Асоціацію з ЄС та іншими міжнародними договорами України»).
У рамках конференції також відбулася відкрита пленарна дискусія координаторів проектів програми ЄС Еразмус+ напряму ім. Жана Моне в Україні, Львівський університет є одним із провідних учасників цієї програми та одним із двох університетів в Україні, де діють Центри досконалості ім. Жана Моне.
Після закінчення пленарного засідання гості та учасники конференції розділилися для роботи по секціях.
На завершення двох днів роботи конференції відбулося засідання круглого столу та підведення підсумків дводенної роботи конференції.