Виробнича практика в початковій школі відіграє ключову роль у формуванні професійної компетентності майбутнього вчителя. Це унікальна можливість повправлятися ефективно організовувати освітній процес, використовувати сучасні методи та технології навчання, навчитися знаходити підхід до кожної дитини.
Під час виробничої практики в початковій школі здобувачка вищої освіти 21у групи денної форми навчання Марченко Анна провела захопливий урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у 4 класі на тему «Як господарюють у Карпатах», в ході якого діти дізналися про традиційні види господарювання в Карпатах: вівчарство, заготівлю лісу, сироваріння, бджільництво, туризм. Школярі досліджували географічні, кліматичні та історичні фактори, що суттєво впливають на розвиток регіону. Особливо цікавою частиною уроку стало знайомство з життям гуцулів та їхніми господарськими традиціями. У ході уроку здобувачка вищої освіти використовувала відеометод, інтерактивні методи навчання, долучала учнів до аналізу інформації та її активного обговорення.
На уроці у дистанційному режимі були присутні керівник групи, к. пед. наук, доцент кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі О. В. Лоюк, заступник декана факультету з педагогічної практики, старший викладач кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Л. М. Байдюк, що дозволило студентці отримати цінний професійний зворотний зв’язок.
Цей досвід вкотре підтверджує, що сучасні цифрові технології забезпечують ефективну опосередковану комунікацію віддалених один від одного учасників освітнього процесу й вимагають творчого підходу до організації та проведення уроків.