Є дати, котрі з роками лиш дедалі глибше осмислюються і від того набирають ще більшого значення для історії і сучасності. 14 жовтня Україна відзначає одразу три свята, які роз’єднані часом, але поєднані спільним сенсом: православне свято Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника вітчизни.
Для козаків Покрова значилась найбільшим святом. У цей день було притаманно обирати нового отамана, вирішувати питання щодо будівництва нової церкви за кошти козаків. Також у цей день вояки святили свою зброю.
З метою відродження національних звичаїв, традицій та відзначення Дня захисника України, Дня українського козацтва для учнів 5-11 класів Городецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 12 жовтня був організований позакласний захід «Козацькому роду – немає переводу».
Захід відбувався у святково прикрашеному приміщенні школи, із дотриманням козацьких військових традицій та атрибутики .
До речі, сама школа перебуває в доброму сусідстві з давньою архітектурною пам’яткою ХVІІІ століття Козацькою дерев’яною церквою, Храмом Покрови Пресвятої Богородиці – така її повна назва .
Кожен клас (рій) мав можливість презентувати свою винахідливість, знання з історії України і фізичні можливості, виконуючи завдання, квести різних рівнів складності.
Активну участь у заході взяли члени Студентського наукового товариства (координатор зустрічі – кафедра виховних технологій та педагогічної творчості).
Студенти мали змогу продемонструвати свої знання козацьких звичаїв, козацької історії, взяти участь у майстер-класі з розбирання та збирання автомату, ознайомитись із сучасними засобами першої допомоги при пораненні (майстер-клас з накладання медичного турнікету), позмагатися із роєм-переможцем у перетягуванні линви. Родзинкою патріотичного заходу стали показові виступи команди з національного виду спорту хортингу «Мольфар».
Кожен студент отримав масу позитивних емоцій, відкрив для себе сторінки прихованої впродовж багатьох років історії нашої держави та збагатив власний арсенал методів патріотичного виховання підростаючого покоління на оздоровчих та культурних традиціях українського народу.