Heder6 1

Header6 0


 Організація виховної роботи у 2022-2023 навчальному році

  Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії російської федерації проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається зараз – виклик для університету, факультету, для викладачів та студентів. Звісно, постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти?

  В умовах воєнної агресії російської федерації в Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування в громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції Законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. В роботі з національно-патріотичного виховання слід керуватися: - наказом МОНУ від 06.06.2022 р. № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641»; - листом МОН України від 10.06.2022 р. № 1/6267-22 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України». Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. № 932 затверджено План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки. Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 673.

741

  Дистанційна форма навчання не може стати перепоною для проведення заходів, які допоможуть студентам сформувати правильні цінності та всебічно розвиватися.

  Тому найважливішими напрямами виховної роботи на факультеті стали:

  • психологічна та емоційна підтримка студентів;
  • навчання правил поведінки в умовах воєнного стану (під час повітряних тривог, поводження з вибухонебезпечними предметами, перша медична допомога тощо);
  • розвиток критичного мислення та медіаграмотності;
  • національно-патріотичне виховання.

  Одним із пріоритетних напрямів виховної роботи – є національно-патріотичне виховання. На факультеті проводяться заходи, спрямовані на формування національної свідомості, громадської відповідальності, виховання любові до рідної землі, її історії, культивування кращих рис української ментальності, виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, мови, культури, традицій.

356

  У динамічному, успішному, інноваційному розвитку на факультеті велика роль відведена органам студентського самоврядування: студентській раді. З метою тісної взаємодії керівництво факультету постійно проводить зустрічі із студентським активом.

  Студентський актив бере участь у заходах, що спрямовані на виховання студентів факультету.

544

  За ініціативи студентів набув широкого поширення волонтерський рух у його найбільш традиційних формах:

  • відвідування школи-інтернату; проведення благодійних акцій для людей похилого віку та які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • участь у всеукраїнській благодійній акції «Серце до серця»;

  З метою прискорення процесу адаптації студентів-першокурсників до нових умов навчання та життєдіяльності, куратори академічних груп проводять інтерактивні лекції, тренінги, анкетування, бесіди.
090

  Національно-патріотичне виховання

  Тепер, в умовах повномасштабної війни, на факультеті приділяється особлива увага національно-патріотичному вихованню. В плані виховної роботи заплановано:

  1. Проводити заходи національно-патріотичної спрямованості.
  2. Займатися волонтерською діяльністю.
  3. Розповідати студентству про українську культуру.
  4. Влаштовувати акції пам’яті.
  5. Проводити години спілкування, присвячені війні рф проти України.
  6. Створювати навчальні проєкти, присвячені борцям за незалежність та свободу нашої країни.
  7. Організовувати зустрічі із ветеранами АТО, ООС та війни рф проти України. 

  Також щоденно проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

02

  Співпраця з кураторами академічних груп сприяла проведенню психологічних занять, кураторських годин на тему:

  • Інтерактивна лекція «Конфлікт в моєму житті»;
  • Інтерактивна лекція «Лідер»;
  • тренінг «Емоції та навчання»;
  • тренінг «Я і моя академічна група. Другий семестр»;
  • тренінг «Я і моя академічна група. Підсумок першого року навчання»;
  • тренінг «Мрії. Цілі. Успіх.».

  Презентація-перегляд на тему «НІ! НАСИЛЛЮ В МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

  Презентація інтерактивної лекції: «Здобути освіту – побачити більше світу»

  Студентська рада факультету  – це, перш за все, команда, ідеї та організація. Це студенти. Студенти розумні, відповідальні, організовані, цілеспрямовані, веселі! Студенти, які хочуть і можуть урізноманітнити сірі будні студентів різними заходами.

Голова студради – це людина, яка повинна всім керувати, і вміти знайти спільну мову з викладачами у разі виникнення питань з боку студентів.

Наразі виконуючою обов'язки голови Студентської Ради факультету є студентка 21 групи Настя ВОРОБЙОВА. До складу студентської ради входять кращі студенти факультету, старости академічних груп.

029

Посилання

План виховної діяльності на 2022-2023 н. р.

План роботи куратора 2022--2023 н. р. 

Положення про студ. Самовр УДПУ

Студентське самоврядування

 

ТЕСТ ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ 

 

 

Reklama2021